×

ویژگی‌های یک ارز دیجیتال خوب چیست؟

خانه » وبلاگ » ویژگی‌های یک ارز دیجیتال خوب چیست؟
11 آگوست 2023
Rate this post

سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال مانند سرمایه گذاری در بورس یا مسکن، دارای ریسک‌هایی است که میزان دانش و آگاهی شما می تواند از میزان این ریسک‌ها کم کند. (ویژگی‌های یک ارز دیجیتال خوب چیست؟)

ویژگی‌های ارز دیجیتال خوب چیست؟

ارز رمز پایه نوعی پرداخت است که می تواند به صورت آنلاین با کالاها و خدمات مبادله شود. بسیاری از شرکت ها ارزهای خاص خود را صادر کرده اند که اغلب به آنها توکن می گویند و این توکن ها را می توان به طور خاص برای کالا یا خدماتی که شرکت ارائه می دهد، معامله کرد. (ویژگی‌های یک ارز دیجیتال خوب چیست؟)

ارزهای رمز پایه با استفاده از فناوری به نام بلاکچین کار می کنند. بلاکچین یک فناوری غیر متمرکز است که معاملات را مدیریت و ثبت می کند. بخشی از جذابیت این فناوری امنیت آن است.

به طور خلاصه می توان گفت ارز رمز نگاری شده یک ارز دیجیتال یا مجازی است. ارزهای رمز پایه شبکه های غیر متمرکز مبتنی بر بلاکچین هستند. یک ویژگی مشخص ارزهای رمز پایه این است که به طور کلی توسط هیچ مرکزی صادر نمی شود و این باعث می شود آن ها از لحاظ تئوری در برابر مداخلات یا دستکاری های دولت مصون باشند. (ویژگی‌های یک ارز دیجیتال خوب چیست؟)

یک ارز دیجیتال خوب چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

۱) امنیت Security

امنیت یک ارز دیجیتال به این جهت از ویژگی های یک ارز دیجیتال خوب محسوب می‌شود که از چند جنبه در آن دخیل بوده و موثر خواهد بود.

 • در درجه اول امنیت یک ارز دیجیتال باید از نظر تیم توسعه دهنده آن ارزیابی شود. ممکن است تیم توسعه دهنده توکن مورد نظر شما اصلاً فرد مطمئنی نباشد.
 • در درجه دوم امنیت یک ارز دیجیتال باید از نظر شبکه خود آن مورد بررسی قرار گیرد. ممکن است تیم توسعه دهنده آن توکن کاملاً افراد مطمئنی باشند و سازمان‌های شناخته شده‌ای پشت آن باشند. اما وجود ضعف در سیستم خود آن می‌تواند باعث ورود هکرها و نفوذ آنها شده و از این رو تمام رمز ارزهای شما با مشکل روبرو شود. (ویژگی‌های یک ارز دیجیتال خوب چیست؟)

۲) ثبات Stability

ارز دیجیتال باید ثبات داشته باشد. دائماً تیم آن توسعه پیدا نماید. سازمان‌ها و افراد معتبر روز به روز به جمع طرفداران آن اضافه شوند. البته این موضوع منکر نوسانات دو سویه در قیمت آن نخواهد بود. ثبات ر یک ارز دیجیتال به معنی ثبات قیمتی نیست. بلکه رشد و پیشرفت های قدم به قدم است. (دوره آموزشی ارز دیجیتال در تبریز)

افزایش تعداد طرفداران، افزایش سازمان‌های معتبر حمایت کننده، افزایش تعداد سرمایه گذاران، افزایش میزان تراکنش ها، افزایش حجم معاملات و مواردی از این دست می‌تواند ثبات یک ارز را به دنبال داشته باشد. ارز دیجیتال اتریوم و بیت کوین به عنوان دو رمز ارز برتر بازار، در طول عمر خود بارها با نوسانات شدیدی روبرو شدند، اما تمام این جریان مربوط به ثبات به صورت پله به پله در آنها رخ داده است.

۳) مقیاس پذیری Scalability

در حوزه بلاک چین، کلمه مقیاس پذیری معنای گسترده‌تری دارد. به‌عنوان مثال، در یکی از مهمترین مقالات نوشته شده در این حوزه به‌نام “On scaling decentralized blockchains” توسط کرومن و همکاران، هر بهبودی در بلاک چین بیت کوین از نظر توان عملیاتی، تاخیر در شبکه، زمان راه‌اندازی یا هزینه تراکنش، مقیاس‌گذاری نام دارد و نتیجه آن مقایس‌پذیری سیستم است. (آموزش بیت کوین در تبریز)

امروزه، سیستم‌های بلاک چینی متعددی «مقیاس پذیر» محسوب می‌شوند که توان عملیاتی بسیار متفاوتی دارند. دقت داشته باشید که کلمه «Scalable» یک اصطلاح قیاسی در بلاک چین است. زمانی که به یک سیستم بلاکچینی مقیاس پذیر می‌گویند، یعنی این سیستم با اصلاح مکانیزم اجماع و/یا تعدیل برخی از پارامترهای شبکه، نسبت به دیگر سیستم‌های موجود TPS بیشتری دارد. (آموزش ارز دیجیتال در تبریز)

۴) عرضه Supply

عرضه و تقاضا اصلی‌ترین عامل تعیین قیمت یک ارز هستند. کاهش عرضه و افزایش تقاضا منجر به افزایش قیمت یک ارز خواهد شد. بنابراین توانایی تجزیه و تحلیل عرضه یک ارز پیش از سرمایه‌گذاری و استخراج آن، بسیار مهم و ضروری است. (ویژگی‌های یک ارز دیجیتال خوب چیست؟)

تقریباً بیشتر ارزهای دیجیتال به مقداری معینی محدود شده‌اند. تنها تعداد اندکی از آن‌ها از این قائده مستثنی هستند و به صورت نامحدود عرضه می‌شوند. از طرف دیگر ارزهایی وجود دارند که عرضه‌ی آن‌ها توسط شخص یا سازمانی محدود شده‌ است؛ مانند ریپل. عرضه‌ی سکه یکی از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار بر ارزش بازار است و بسیاری از تازه‌واردان دنیای ارزهای دیجیتال این مفهوم را به درستی درک نمی‌کنند. (ویژگی‌های ارز دیجیتال خوب چیست؟)

۵) عدم تمرکز Decentralization

ابن اصطلاح به این معناست که سازمان های دارای صلاحیت مانند بانک یا دولت، نمی توانند ارز را صادر یا کنترل کنند. در واقع ارز دیجیتال تحت تاثیر تورم یا قوانین دولتی قرار نمی گیرد و طرفداران آن معتقدند که این امر نقش بسزایی در حوزه تبادلات بین المللی داشته باشد. البته علاوه بر مزیت های زیاد آن معایبی هم مانند مسئولیت پذیری بیشتر در قبال ارز های خود دارد. به عنوان مثال اگر پولی در بانک دزدیده شود توسط بانک جاگزین می شود ولی اگر ارزهای دیجیتال شما سرقت شوند قابل بازگشت نیست.

تقاضا Demand

یکی دیگر از ویژگی های یک ارز دیجیتال خوب میزان تقاضا است. راه‌حل‌هایی وجود دارد که با استفاده از آنها می‌توانید میزان تقاضا برای یک رمز ارز را مورد ارزیابی قرار دهید. (ویژگی‌های یک ارز دیجیتال خوب چیست؟)

 • حجم معاملات رمز ارز در هر ۲۴ ساعت
 • تعداد تراکنش ها در هر ۲۴ ساعت
 • مارکت کپ یا ارزش بازار آن
 • شبکه های اجتماعی رمز ارز
 • اخبار مربوط به آن رمز ارز در اینترنت
 • شبکه های اجتماعی مختلف مربوط به کاربران
 • منابع معتبر شناخته شده معرفی کننده رمز ارزهای مختلف
 • بررسی بهترین سایت های ارز دیجیتال (ویژگی‌های ارز دیجیتال خوب چیست؟)

۷) شرایط استفاده Use Case

هم چنین در بررسی ویژگی های یک ارز دیجیتال خوب باید به نحوه خرید آنها نیز دقت داشته باشید.

 • چه صرافی از رمز ارز شما پشتیبانی می‌کند؟
 • در کدام کیف پول ها می‌توانید آن را نگهداری کنید؟
 • کارمزد تراکنش ها آن رمز ارز را چگونه می‌توان پرداخت کرد؟ (ویژگی‌های یک ارز دیجیتال خوب چیست؟)

آموزش حضوری این دوره

آموزش های حضوری در شهر تبریز و به صورت تئوری و عملی در مجهز ترین مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهر تبریز در دو شعبه فعال انجام می گیرد. به کارآموزان دوره پک های آموزشی شامل جزوات و DVD های آموزشی به صورت رایگان اعطا می شود.

کارآموزان پس از سپری کردن این دوره آماده ورود به بازار کار بوده که در این زمینه نیز راهنمایی و هدایت می شوند. علاوه بر این خدمات پشتیبانی بعد از دوره توسط اساتید مجرب مجتمع آموزشی آپادانا به رایگان صورت می پذیرد.

آموزش مجازی یعنی چه؟

به طور خلاصه آموزش مجازی یا غیر حضوری یعنی اینکه در خونه بمونی هر وقت تایم آزاد داشتی و تونستی DVD های آموزشی ارسالی مارو نگاه کنی تمرین کنی و اشکالاتت رو از اساتید مجتمع آپادانا بپرسی.

داخل پک های آموزشی ارسالی چیه؟

بعد از ثبت نام دوره آموزشی و پرداخت هزینه دوره ، پک آموزشی شامل جزوات و DVD های آموزشی برای کارآموزان ارسال می گردد. محتوای DVD ها شامل فیلم های کلاس های حضوری با کیفیت بالا و به صورت گلچین اساتید بوده و کارآموز با مشاهده این فیلم ها قادر به یادگیری عالی در خانه و در تایم های آزاد خواهد بود.

گواهینامه آموزشی برای این دوره

طبق روال آموزشگاه برای دوره های آموزشی حضوری و مجازی گواهینامه صادر می شود . هیچ تفاوتی مابین گواهینامه دوره های حضوری و مجازی وجود نداشته و امکان صدور سه نوع گواهینامه آموزشی برای کارآموزان میسر می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد گواهینامه های آموزشی با ما تماس حاصل فرمایید.

معرفی مجتمع آموزشی آپادانا

مرکز آموزش های تخصصی ایرکاس با سه شعبه فعال در تبریز مجری برگزاری دوره های آموزشی حضوری و غیرحضوری اشتغال محور در سراسرکشور می باشد. دوره‌های مهارتی آپادانا در زمینه‌های الکترونیک و مهندسی پزشکی، پزشکی و سلامت، کامپیوتر، امور مالی، حقوق و هنر به علاقمندان و دانشجویان ارائه می‌گردد.

دوره‌های پرمخاطب مجتمع آموزشی آپادانا

دپارتمان الکترونیک و مهندسی پزشکی: دوره تعمیر تجهیزات پزشکی، دوره تعمیر تجهیزات دندانپزشکی، دوره تعمیر بردهای الکترونیک، تعمیر تجهیزات تصویربرداری

دپارتمان پزشکی و سلامت: تکنسین داروخانه (نسخه‌پیچی، نسخه‌خوانی)، دستیاری دندانپزشک (منشی امور پزشکی)، امداد و نجات و کمک‌های اولیه، گیاهان دارویی، فن‌ورز پذیرش و نمونه‌گیری آزمایشگاه، مراقبت‌های پوست و استفاده از کرم‌ها، کاربری تجهیزات پوست، مو و زیبایی

دپارتمان مهندسی: برنامه‌نویسی پایتون مقدماتی و پیشرفته

دپارتمان مالی: حسابداری مقدماتی و پیشرفته، بورس، تابلوخوانی، تحلیل تکنیکال و فاندامنتال

دپارتمان حقوق: لایحه‌نویسی قضایی

دپارتمان کامپیوتر: مهارت‌های هفتگانه کامپیوتر (ICDL)، نرم‌افزار فتوشاپ، نرم‌افزار اتوکد، سالید، کتیا

مزایای شرکت در دوره‌های آموزشی مجازی ارزهای دیجیتال

 • پرداخت هزينه ناچيز آموزش مجازی در مقايسه با دوره هاي آموزشي حضوري
 • عدم نیاز به حضور فیزیکی
 • امکان حضور در دوره مجازی آموزشی از تمام نقاط ایران
 • امکان مرور چندباره مطالب توسط شرکت‌کنندگان
 • امکان برنامه ریزی شخصی برای شرکت‌کنندگان جهت مطالعه
 • دريافت گواهينامه معتبر (پست رایگان)

سوالات قبل از ثبت نام دوره آموزشی ارزهای دیجیتال

 • طول دوره: ۶۰ ساعت
 • محل برگزاری:  به صورت حضوری در محل آموزشگاه و به صورت مجازی با ارسال بسته های آموزشی و آزمون آنلاین اینترنتی و ارسال پستی گواهینامه آموزشی
 • هزینه دوره: دوره حضوری ۲٫۴۹۰ هزار تومان و دوره غیرحضوری ۱٫۲۴۵ هزار تومان
 • نام برگزارکننده دوره:  آموزشگاه آپادانا
 • روز برگزاری: با هماهنگی آموزشگاه
 • زمان برگزاری: با هماهنگی آموزشگاه
 • مدرس دوره: تدریس توسط استاد مجرب و با سابقه
 • مدرک دوره: ارائه گواهي پايان دوره معتبر با كد رجيستري و قابليت استعلام

سوالات متداول

برای شرکت در این دوره باید چه چیزهایی بدانیم؟

 • برای شرکت در این دوره آموزشی، شما نیاز به هیچ پیش زمینه و دانشی ندارید. تمام آنچه نیاز دارید، به شما آموزش داده‌ خواهد شد

پس از شرکت در این دوره آیا می‌توان تریدر شد؟

 • بله. با شرکت در این دوره، شما دانش مورد نیاز یک تریدر حرفه‌ای برای تحلیل و ورود به بازار ارزهای دیجیتال را کسب خواهید کرد.

چرا باید در این دوره شرکت کنیم؟

 • چون میخواهیم در کنار درآمد ریالی، درآمد دلاری هم داشته باشیم.

سرفصل‌های دوره آموزشی ارزهای دیجیتال

 1. آشنایی با روش‌های ورود به بازار ارزهای دیجیتال
 2. انتخاب صرافی‌های معتبر
 3. اهرم‌های معاملاتی
 4. معاملات فیوچرز
 5. تحلیل تکنیکال
 6. آشنایی با ابزارهای ارزهای دیجیتال (تریدینگ ویو و…)
 7. معامله در بایننس کوینکس و …
 8. مدیریت سرمایه و روانشناسی بازار
 9. هارد فورک و سافت فورک‌ها
 10. خرید و فروش در سایت‌های ایرانی
 11. بررسی توکن‌ها و کوین‌ها و NFTها
 12. بررسی شاخص ترس و طمع

مزایای مجتمع آموزشی آپادانا

 • ارائه گواهی پایان دوره دو زبانه از کنسرسیوم ایرکاس به عنوان معتبرترین برند آموزشی کشور
 • ارائه گواهی پایان دوره از مجتمع آموزشی آپادانا
 • ارائه گواهی پایان دوره بین المللی از موسسات آموزشی معتبر
 • حضور اساتید بنام و برجسته در این مرکز
 • دارای مشاوران مجرب و متخصص در حوزه آموزش
 • فضای آموزشی مجهز به جدیدترین فناوری روز دنیا
 • استفاده از متد آموزشی روز دنیا بر اساس آموزش عملی و اشتغال‌محور
 • داشتن بالاترین ابزار و تجهیزات شبکه و مجهز بودن تمام سیستم‌های کامپیوتری به آخرین امکانات
 • دارای ایزو ۹۰۰۱ و ایزو ۱۰۰۱۵ در خصوص کیفیت و خدمات به مشتریان

آیا با توجه به تحریم‌ها شرکت دراین دوره برای ما ایرانی‌ها کاربردی است؟

 • بله، بازار ارزهای دیجیتال یکی از جذاب‌ترین بازارهای مالی جهان است و با توجه به ماهیت این ارزها، راه‌هایی برای ورود ایرانیان به این بازار وجود دارد.