×
خانه » آخرین اخبار » رشته مهندسی پزشکی
01 مارس 2023

رشته مهندسی پزشکی

در مهندسی پزشکی با تلفیقی از علوم مهندسی برطرف کردن نیازهای پزشکی در زمینه ساخت و نگهداری تجهیزات و نیز ساخت ابزارهای پزشکی برای کاربردهای پیشگیری،تشخیص و درمان بیماری‌ها مد نظر است.با مطالعه این مقاله بیشتر با رشته مهندسی پزشکی آشنا خواهید شد.(رشته مهندسی پزشکی)

رشته مهندسی پزشکی

این رشته ترکیبی از دو گروه ریاضی و تجربی است. مهندسی و پزشکی همکاری خوبی در کمک به بیماران و پزشکان داشته است و در این راه گام های مفیدی برداشته شده که بسیاری از خبرهای آن را در رسانه های شنیده اید. بخاطر گسترش روز افزون سیستم های مهندسی در حیطه بهداشتی و پزشکی، تربیت و وجود نیروی انسانی متخصص و متبحر که آشنا به وسایل و تجهیزات پزشکی امری ضروریست.(رشته مهندسی پزشکی)

رشته مهندسی پزشکی، رشته‌ای چند رشته‌ای است که ترکیبی از دانش‌های پایه مهندسی (برق، مکانیک، مواد، نرم افزار، و …) با دانش‌های پزشکی و زیست‌شناسی می‌باشد. این رشته از طریق طراحی، توسعه، ساخت و استفاده از تجهیزات پزشکی و فناوری‌های پزشکی به پیشرفت در ارایه خدمات بهداشتی و درمانی کمک می‌کند.مهندسان پزشکی در زمینه تحقیقات پزشکی و پزشکی تشخیصی، تحقیقات بالینی و توسعه فناوری‌های پزشکی، طراحی و تولید تجهیزات پزشکی، مدیریت فناوری‌های پزشکی و کنترل کیفیت کاربرد دارند.

در این رشته، دانشجویان با مباحثی مانند زیست‌شناسی، فیزیک، شیمی، مهندسی برق، مهندسی مکانیک، مهندسی مواد، مهندسی کامپیوتر، مهندسی نرم‌افزار و مدیریت ترکیب می‌شوند. برای مثال، یک دانشجوی مهندسی پزشکی ممکن است در دوره تحصیلی خود در مباحث مانند سیگنال‌های بیوالکتریکی، اپتیک و ارتباطات بیوپزشکی، تجهیزات پزشکی، مهندسی بافت، طراحی ماشین‌آلات پزشکی و نیز کاربردهای این تجهیزات در بخش‌های مختلف پزشکی، یادگیری خواهد کرد.(رشته مهندسی پزشکی)

رشته مهندسی پزشکی

گزینه‌های شغلی برای فارغ التحصیلان رشته‌ی مهندسی پزشکی

علاوه بر نقش‌های فنی (مانند تحقیق و توسعه، توسعه‌ی فرآیند، توسعه‌ی محصول، QC / QA و امور نظارتی، فارغ التحصیلان رشته‌ی مهندسی پزشکی به عنوان مشاور بازاریابی و مشاوران مدیریت در صنعت نیز فعالیت می‌کنند. فارغ التحصیلان رشته‌ی مهندسی پزشکی بسته به تخصص و مهارت‌های فردی‌شان می‌توانند در شاخه‌های مختلفی صاحب تخصص شوند. به عنوان مثال، اگر می‌خواهید در زمینه‌ی کلینیکی (مراقبت مستقیم از بیمار یا تحقیقات بالینی) کار کنید، می‌توانید بعد از اتمام دوره‌ی کارشناسی مهندسی پزشکی، رشته‌ی پزشکی را در مقطع کارشناسی ارشد دنبال کنید.(رشته مهندسی پزشکی)

تفاوت بین رشته‌ی مهندسی پزشکی و علوم زیست پزشکی

مهندسان پزشکی در زمینه‌ی ابزار دقیق و مهندسی و تجهیزات پزشکی کار می‌کنند. در حالی که دانشمندان زیست پزشکی بیشتر روی علوم زیست شناختی و حیات، و شیمی پزشکی تمرکز دارند.دانشمندان زیست پزشکی معمولاً در آزمایشگاه فعالیت می‌کنند. آنها نمونه‌های بیولوژیکی (خون، ادرار، سلول‌ها، و بافت‌ها) را کنترل می‌کنند و از طیف گسترده‌ای از تجهیزات آزمایشگاهی اعم از لوله‌های آزمایش و پیپت‌ها گرفته تا رایانه‌ها و تجهیزات سلامتی فناوری استفاده می‌کنند.(رشته مهندسی پزشکی)

رشته مهندسی پزشکی

اهمیت یادگیری مهندسی پزشکی

یادگیری رشته مهندسی در تبریز، می‌تواند به شما در مسیر پیشرفت حرفه‌ای کمک کند و از طریق تسلط بر مفاهیم مهندسی و تکنولوژی‌های نوین، می‌توانید در حل مسائل پیچیده صنعتی و فنی به عنوان یک مهندس موفق عمل کنید.

آموزشگاه آپادانا در تبریز که برنامه‌های آموزشی عالی را در رشته مهندسی ارائه می‌دهند. با تحصیل در این آموزشگاه ، شما می‌توانید از مزایای مختلفی بهره‌مند شوید. به عنوان مثال:

شغل پایدار: با تحصیل در رشته مهندسی، شما می‌توانید به آینده‌ای پایدار و شغلی پر درآمد دست یابید.

توسعه فردی: یادگیری رشته مهندسی می‌تواند به شما کمک کند تا مهارت‌های فردی خود را توسعه دهید و به عنوان یک فرد متخصص و خلاق شناخته شوید.

حقوق و درآمد مهندسی پزشکی در تبریز

رشته مهندسی پزشکی در تمام دنیا از حقوق و درآمد بسیار مناسبی برخوردار است. اما در ایران شاید این رشته زیاد مورد توجه قرار نگرفته است، زیرا داوطلبان و دانش‌آموزان اطلاعات کمی از این رشته دارند. در حالت کلی می‌توان گفت درآمد این رشته بسیار مناسب است اما نه در حد رشته‌های پزشکی و داروسازی.حقوق و درآمد رشته مهندسی در تبریز بستگی به میزان تجربه، تخصص و سابقه کار فرد دارد. اما در کل، مهندسان در تبریز به دلیل تخصص و دانش فنی‌شان، معمولاً حقوق و درآمد بالایی دارند.در شرایط کنونی بازار کار، برای یک مهندس در تبریز حقوق ماهیانه حداقل ۸ میلیون تومان تا حداکثر ۲۰ میلیون تومان است. البته بستگی به نوع شغل مهندسی، سطح سابقه و تخصص مهندس دارد.

بنابراین، در کل، حقوق و درآمد مهندسان در تبریز به دلیل تخصص و دانش فنی‌شان، معمولاً بالاست و از جذابیت بالایی برخوردارند.البته شما میتوانید وارد این شغل  پردرآمد بشوید فقط با گذراندن دوره های تعمیرات تجهیزات پزشکی و تعمیرات دندان پزشکی در آموزشگاه آپادانا به راحتی میتوانید وارد بازارا کار بشوید.(رشته مهندسی پزشکی)

رشته مهندسی پزشکی

بهترین آموزشگاه  دوره تعمیرات پزشکی و دندان پزشکی

اما بهترین آموزشگاه تعمیرات تجهیزات پزشکی و دندان پزشکی کدام است؟

به طور کلی باید بگوییم مجهز بودن کارگاه به تجهیزات و ابزارهای تعمیرات تجهیزات پزشکی و دندان پزشکی، بهره مندی از اساتید حرفه ای و آموزش دیده، جامع و کامل بودن دوره آموزشی، عملی بودن شیوه آموزش، امکان تمرین و کار طی دوره، اعتبار برخی از مهم ترین مواردی است که هنگام ثبت نام دوره آموزش تعمیرات تعمیرات تجهیزات پزشکی و دندان پزشکی باید به آن توجه داشته باشید.

در آموزشگاه آپادانا  دوره آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی و دندان پزشکی با در نظر گرفتن تمامی این فاکتورها برگزار می شود. شما با شرکت در دوره های آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی و دندان پزشکی در این آموزشگاه در یک کلاس مجهز زیر نظر استاد با تجربه، صفر تا صد تعمیرات تجهیزات پزشکی و دندان پزشکی را یاد می گیرید.

برای مشاهده نمونه کلیپ و فیلم های آموزشی و نمونه تدریس اساتید مجتمع آموزشی آپادانا روی دکمه زیر کلیک کرده و نمونه آموزش های رایگان مار را دنبال کنید.

معرفی مجتمع آموزشی آپادانا

آموزش های حضوری در شهر تبریز و به صورت تئوری و عملی در مجهز ترین مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهر تبریز در دو شعبه فعال انجام می گیرد. به کارآموزان دوره پک های آموزشی شامل جزوات و DVD های آموزشی به صورت رایگان اعطا می شود.

کارآموزان پس از سپری کردن این دوره آماده ورود به بازار کار بوده که در این زمینه نیز راهنمایی و هدایت می شوند. علاوه بر این خدمات پشتیبانی بعد از دوره توسط اساتید مجرب مجتمع آموزشی آپادانا به رایگان صورت می پذیرد.

آموزش های مجازی (غیر حضوری) از طریق ارسال پک آموزشی شامل فیلم های ویرایش شده کلاس های حضوری به همراه فایل ها و جزوات آموزشی و پشتیبانی تلفنی اساتید و صدور گواهینامه با ارسال پستی انجام می گیرد.

نحوه ثبت نام در دوره های آموزشی مجتمع آموزشی آپادانا

برای ثبت نام در دوره های آموزشی آپادانا راه های مختلفی وجود دارد. کارآموزان می توانند از طریق مراجعه حضوری + تماس تلفنی +ثبت نام از طریق واتساپ + ثبت نام از طریق اینستاگرام + ثبت نام از طریق تلگرام + ثبت نام آنلاین از طریق همین وبسایت اقدام نمایند.

سایر مقالات مرتبط

مجتمع آموزشی آپادانا

مجتمع آموزشی آپادانا

مجتمع آموزشی آپادانا

مجتمع آموزشی آپادانا

مجتمع آموزشی آپادانا

مجتمع آموزشی آپادانا

IRCAS

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *