×

آموزش کمک های اولیه

آموزش کمک های اولیه

آموزش کمک های اولیه یکی از پر مخاطب ترین دوره های آموزشی آپادانا می باشد. کمک های اولیه شامل اقداماتی است که هنگام وقوع حوادث، برای جلوگیری از مرگ. پیشگیری از صدمات و عوارض بعدی، کاهش درد و رنج مصدوم. قبل از رسیدن افراد حرفه ای و انتقال مصدوم به مراکز درمانی به عمل می آید. یادگیری کمک های اولیه برای تمامی افراد جامعه لازم و ضروری است. و شما با استفاده از آموزش، یادگیری، تمرین و تکرار می توانید جان مصدوم را نجات داده. از آسیب های بیشتر جلوگیری کرده. درد و رنج جسمی و روحی وی را کاهش داده و سبب افزایش بهبودی مصدوم شوید. هدف و مزیت ارائه آموزش کمک های اولیه در آپادانا. دسترسی به یک خلاصه کامل و جامع است که با ساده سازی روش های آموزشی. سعی در شناخت و یادگیری بیشتر مخاطبین در زمینه امداد و نجات گردیده است. (آموزش کمک های اولیه)

آشنایی با این حرفه فرصتی مناسب. برای افرادیست که به دنبال یک کار تمام وقت و یا نیمه وقت می باشند.

دانستن حقایق اساسی کمک های اولیه میتواند به معنای واقعی کلمه به نجات جان شما و دیگران کمک کند، زمانی که در میان یک موقعیت اورژانسی قرار گرفته اید،بهتر است تا دانش چگونگی سنجیدن موقعیت،کارهایی که میتوانید برای کمک انجام دهید و حتی دانستن تفاوت بین اینکه چه چیزی کمک کننده است و چه چیزی نیست را بدانید.

اهمیت موضوع کمکهای اولیه : حوادث و بيماريها در هر زمان ومكاني ممکن است اتفاق بیافتد. و افراد جامعه معمولا” با صحنه های نظیرتصادف سقوط، بیماران قلبی. تشنج ،تنفسی و. … برخورد داشته اند که در بیشتر صحنه ها قادر به انجام اقدامات اولیه نبوده. یا با انجام غیر اصولی کمکهای اولیه باعث بدتر شدن وضعیت فرد شده اند. لذا زندگی اجتماعی ایجاب می کند انسان بايد در هر لحظه آمادگي لازم را براي برخورد مناسب. با آسيبها و بيماريهای مختلف داشته باشد. چرا که از یک سوی این حوادث بیشتر در مکانهایی غیر از مراکز درمانی اتفاق می افتد. و امکانات و افراد متخصص در دسترس نبوده یا زمان بر است. و از سوی دیگر اقدام درست می تواند باعث افزایش طول عمر و کاهش عوارض گردد. فراهم كردن تسهيلات و آموزش كمكهاي اوليه يكي از اجزاء اساسي و ضروري براي تمام افراد ساکن در جامعه ميباشد.

هدف امدادگر، نجات یا زنده‌نگاه داشتن شخص یا اشخاص آسیب‌دیده است. در راستای این هدف اصلی، امدادگر باید ابتدا از ایراد صدمات جدید جلوگیری نموده. و جلوی شدت یافتن عارضه را بگیرد. در مرحله بعد، امدادگر موظف است. تا ضمن تدارک امکانات درمانی برای بیمار یا رساندن بیمار به محلی که این‌گونه تدارکات در آن فراهم است. (مثل بیمارستان)، اقداماتی را در حد توان برای بهبود حال بیمار انجام دهد. بنابراین مجموعه وظایف امدادگر به این شرح خلاصه می‌شود. :

  1. حفظ خونسردی
  2. انتقال مصدوم از محیط پرخطر به محیط با حداقل امنیت. (مثل انتقال به خارج از ساختمانی که دچار حریق شده‌است)
  3. روحیه دادن به مصدوم و خودداری از تضعیف روحیه وی. (درصورت لزوم)
  4. بازرسی راه‌های تنفسی و علایم حیاتی.
  5. تعیین نوع جراحات و ضایعات برای تعیین نوع اقدام‌های لازم.
  6. کنترل خونریزی داخلی و خارجی. علایم مسمومیت، شکستگیها و سایر آسیب‌ها برحسب اولویت.
  7. فراهم کردن امکان آسایش و راحتی بیمار. تا رسیدن امکانات درمانی.

برای ثبت نام در دوره های آموزشی آپادانا راه های مختلفی وجود دارد. کارآموزان می توانند از طریق مراجعه حضوری. + تماس تلفنی +ثبت نام از طریق واتساپ. + ثبت نام از طریق اینستاگرام. + ثبت نام از طریق تلگرام. + ثبت نام آنلاین از طریق همین وبسایت اقدام نمایند.

۰۴۱-۳۳۳۶۹۰۵۲