×
خانه » دوره های آموزشی » آموزش ویندوز در تبریز
15 نوامبر 2021

آموزش ویندوز در تبریز

آموزش ویندوز در تبریز

آموزش ویندوز در تبریز

اگر به آموزش اصولی ویندوز یا ICDL علاقه مند هستید می‌توانید در دوره‌های حضوری و مجازی مجتمع آموزشی آپادانا شرکت نمایید. (آموزش ویندوز در تبریز) همانطور که می دانید سیستم عامل ها رابط بین سخت افزار و نرم افزار هستند که باعث می شوند بتوان از یک کامپیوتر خروجی گرفت. پلتفرم های مختلف سیستم عامل های مختلفی دارند. می توان گفت سیستم عامل ویندوز، محبوب ترین سیستم عاملی است که روی رایانه ها مورد استفاده قرار می گیرد. لذا در این مقاله مطالبی در زمینه ویندوز ارائه شده، که موجب شناخت هر چه بیشتر شما با ویندوز خواهد بود. (آموزش ویندوز در تبریز)

کلمه ویندوز

معنی ویندوز windows به فارسی، پنجره ها است. علت این نام برای سیستم عامل ویندوز، حالت مستطیلی صفحه نمایش است که حالت پنجره ای را به دنیای کامپیوتر القا کرد. البته گفته می شود علت دیگری پشت این نام گذاری است و آن باز شدن نرم افزار های مختلف در قالب پنجره ها است. سیستم عامل ویندوز توسط شرکت مایکروسافت ساخته شده و امروزه روی بیشتر رایانه‌های شخصی و اداری نصب می شود. (آموزش کامپیوتر در تبریز)

وظایف سیستم عامل

 • مدیریت پردازنده
 • مدیریت حافظه
 • مدیریت دستگاهها (ورودی و خروجی)
 • مدیریت حافظه جانبی
 • اینتر برنامه های کاربردی
 • رابط کاربر (رابطه میان کامپیوتر و انسان)
 • (آموزش ویندوز در تبریز)

اولین ویندوز

اولین ویندوز در سال ۱۹۸۵ تولید شد، این نسخه ویندوز در واقع بیشتر یک رابط گرافیکی برای DOS بود، اما ابه تدریج تولید  ماوس ها  و ایجاد محیط پنجره‌ ای  آن را قابل دسترس‌تر  برای کاربران می‌ساختند اما نمایش گرافیکی آن هنوز بسیار ساده  بود؛ با این حال چند مورد کاربردی کلاسیک نظیر برنامه‌های Paint,Notepad، ماشین حساب یا ساعت را در آن می‌یابیم. (دوره ICDL در تبریز)

هنوز  هیچ سرگرمی  به جز یک بازی که استیو بالمر در تبلیغات خود از آن تمجید کرد در این ویندوز موجود نبود. از نظر رابط گرافیکی کاربر نیز هیچ دکمه‌ای برای بستن پنجره وجود نداشت و این کار فقط با استفاده از منوی کشویی امکان پذیر بود. (آموزش ویندوز در تبریز)

این نسخه ویندوز برای اولین بار در ایالات متحده آمریکا عرضه شد و  در اوایل با موفقیت ها و  یا مخالفت‌هایی روبه‌رو شد. بعد از گذشت  یک سال انتظار از تولید اولین نسخه ویندوز، نسخه بعدی آن ۱٫۰۲ ویندوز موفق به  فتح بازارهای بین‌المللی شد. در آمریکا این سیستم عامل به مبلغ ۹۹ دلار فروخته می‌شد. (دوره کامپیوتر در تبریز)

نسخه های مختلف ویندوز از ابتدا تا انتها

ویندوز یک، ویندوز دو، ویندوز سه، ویندوز NT، ویندوز ۹۵، ویندوز ۹۸، ویندوز۲۰۰۰، ویندوز Millennium Edition، ویندوز XP، ویندوز ویستا، ویندوز ۷، ویندوز ۸، ویندوز فون و ویندوز ۱۰، ویندوز سی ای (آموزش ویندوز در تبریز)

تفاوت ویندوز ۳۲ بیت با ۶۴ بیت

سیستم‌عامل ۳۲ بیتی و ۶۴ بیتی در ظاهر با هم تفاوتی ندارند به همین دلیل ممکن است ندانید که ویندوز شما کدامیک از این دو است.

ساده‌ترین راه برای پی بردن به این موضوع این است که وارد پنل کنترل(Control Panel)  شوید و به دنبال ‌system بگردید. این کار را با یک کلیک راست روی My Computer و انتخاب Properties نیز می‌توانید انجام دهید. (آموزشگاه کامپیوتر در تبریز)

در ساختار ویندوز ۳۲ بیتی، آدرسهای حافظه یا واحدهای اطلاعات ۳۲ بیتی اند طبیعتا CPU وALU (واحد پردازش مرکزی) هم پردازشی در این مقیاس انجام می دهند. ویندوز ۳۲ بیتی برای یک کاربر عادی کافیست. بد نیست بدانید پردازشگر ۳۲ بیتی می تواند تا ۴ گیگابایت حافظه Ram  را مستقیما آدرس‌دهی کند. (آموزش ویندوز در تبریز)

در ساختار ویندوز ۶۴ بیتی، آدرسهای حافظه یا واحدهای اطلاعات ۶۴ بیتی اند و CPU و ALU هم در این مقیاس پردازش می کنند ولی پردازشگر ۶۴ بیتی می تواند تا ۱۰۰۰ گیگابایت (یا یک ترابایت) Ram را مستقیما آدرس‌دهی کند. (ثبت نام دوره ICDL در تبریز)

درایور ویندوز

شناسانیدن صحیح گرداننده‌های قطعات به رایانه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، به‌طوری‌که گرداننده می‌تواند نحوه استفاده از دستگاه را نیز برای شما تغییر دهد.درایور یا همان فایل‌های راه‌انداز (گرداننده) قطعات سخت‌افزاری عبارتست از نرم‌افزاری که رایانه را برای کار با دستگاه خاصی توانا می‌سازد.

به‌عبارت دیگر اگر دستگاهی به رایانه متصل شود و گرداننده مرتبط با دستگاه روی رایانه نصب نشده باشد، سیستم‌عامل قادر به شناسایی دستگاه نبوده و نمی‌تواند از آن دستگاه استفاده کند. همچنین در برخی موارد نیز سیستم‌عامل دستگاه را به‌طور ابتدایی با حداقل توانایی‌ها شناسایی کرده و نمی‌تواند از تمام امکانات و قابلیت‌های قطعه به‌طور کامل استفاده کند. (آموزش ویندوز در تبریز)

امنیت ویندوز

منظور از امنیت سیستم عامل، ارائه یک سیستم حفاظتی برای منابع و اجزای کامپیوتر است مانندCPU، حافظه، دیسک، برنامه‌های نرم‌افزاری و مهم‌تر از همه داده‌ها و اطلاعات مهمی است که روی سیستم کامپیوتری ذخیره شده‌اند.امنیت در سیستم‌عامل ویندوز از مهم‌ترین نقاط ضعف آن بوده است. طبق آمار ۸۰٪ از کاربران ویندوز حداقل به یک ویروس یا نرم‌افزار جاسوس آلوده هستند.

برای مشاهده نمونه کلیپ و فیلم های آموزشی ICDL مجتمع آموزشی آپادانا روی دکمه زیر کلیک کرده و نمونه آموزش های رایگان مار را دنبال کنید.

طول دوره مهارت‌های هفتگانه رایانه ICDL

طول دوره مهارت های هفتگانه رایانه یک و نیم ماه و تایم آموزشی آن ۵۰ ساعت می‌باشد.

سرفصل‌های این دوره آموزشی

آشنائی با مفاهیم پایه و اساسی فناوری اطلاعات (IT)

آشنائی با شیوه استفاده از کامپیوتر ومدیریت فایلها (Windows)

شیوه به کارگیری نرم افزار واژه پرداز (Word)

نحوه کار با صفحه گسترده (Excel)

آموزش استفاده از نرم افزار پایگاه داده ها (Access)

شیوه کار با نرم افزار ارائه مطلب (Powerpoint)

اطلاعات و ارتباطات (Internet)

شهریه دوره مهارت‌های هفتگانه کامپیوتر

هزینه دوره حضوری ۱۱۹۰۰۰۰هزار تومان و دوره غیرحضوری ۶۹۰ هزار تومان هست.

مزایای دریافت گواهینامه بین المللی ICDL

از جمله مهمترین مزیت دریافت گواهینامه بین المللی ICDL قابلیت ارائه آن در ادارات و سازمان های داخلی و خارجی بعنوان یک مدرک معتبر جهت استخدام و ارتقا درجه شغلی است.

این مدرک گسترده ترین و بزرگترین مدرک شناحته شده در سطح جهانی برای کاربری کامپیوتر و افزایش سطح مهارتها در استفاده های کارآمد و درست از IT و کامپیوتر است.

از دیگر مزایای دریافت گواهینامه بین‌المللی ICDL می ‌توان موارد زیر را نام برد:

 • قابل‌ ارائه برای ادارات و سازمان‌های داخلی و خارجی
 • به‌عنوان یک مدرک معتبر جهت استخدام و ارتقا، درجه شغلی
 • شناخته ‌شده ‌ترین مدرک در سطح جهانی برای کاربری کامپیوتر
 • افزایش سطح مهارت ‌ها در استفاده ‌های کارآمد و درست از IT و کامپیوتر
 • دروازه ‌ای برای ورود به جامعه اطلاعاتی و تحصیلات عالیه در زمینه IT
 • ارائه الگویی برای آموزش در جامعه اطلاعاتی

شرایط ثبت‌نام در دوره مهارت‌های هفتگانه ICDL 

دوره آموزشی ICDL به دو صورت حضوری و مجازی در مجتمع آموزشی آپادانا برگزار می‌گردد. این دوره به دلیل اهمیت و نقش مهم آن در اداره شرکت‌ها و موسسات، یکی از پرطرفدارترین دوره‌های ارائه شده در آموزشگاه می‌باشد و علاقمندان بسیاری را به خود جذب کرده است.

در پایان این دوره، هنرجو پس از کسب مهارت‌های مورد نیاز و قبولی در آزمون و دریافت مدرک بین‌المللی، توانایی ورود به بازار کار و اشتغال را خواهد داشت.

همچنین جزوه و DVD دوره به صورت رایگان در اختیار هنرجویان قرار خواهد گرفت.

جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناسان مجتمع آموزشی آپادانا با شماره تلفن ۰۴۱۴۱۶۴ در تماس باشید و یا از طریق واتساپ یا تلگرام با شماره ۰۹۳۹۳۰۹۰۵۹۵ پیگیر سوالات خود باشید.

آدرس: خیابان آزادی، خیابان جدیری جنوبی، ساختمان ۱۷

نحوه ثبت نام در دوره های آموزشی ارزهای دیجیتال

برای ثبت نام در دوره های آموزشی آپادانا راه های مختلفی وجود دارد. کارآموزان می توانند از طریق مراجعه حضوری + تماس تلفنی +ثبت نام از طریق واتساپ + ثبت نام از طریق اینستاگرام + ثبت نام از طریق تلگرام + ثبت نام آنلاین از طریق همین وبسایت اقدام نمایند.

سایر مقالات مرتبط

IRCAS

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *