×
خانه » وبلاگ » آموزش نسخه خوانی در تبریز
26 آوریل 2022

آموزش نسخه خوانی در تبریز

یکی از مشاغل پر مخاطب در کشور تکنسین داروخانه(نسخه پیچی) می باشد. از ضرورتهای تشکیل این دوره، باید توجه داشت که از یک طرف امر نسخه خوانی دارای اهمیت و حساسیت بسیار زیاد می‌باشد. زیرا با سلامت افراد جامعه مربوط بوده وکوچکترین خطا در این ارتباط خطرساز خواهد بود. (آموزش نسخه خوانی در تبریز )

آموزش نسخه خوانی در تبریز

آموزش نسخه خوانی در تبریز

نسخه خوانی یکی از مهم‌ترین مهارت‌های پزشکی است که برای هر دانشجوی پزشکی و حتی پزشکان با سابقه بسیار اساسی است. این مهارت به پزشکان کمک می‌کند تا بتوانند با دقت و صحت بالا نسخه پزشکی را درک و تفسیر کنند و داروهای معرفی شده در آن را صحیح و بهینه تجویز کنند. در این مقاله، به معرفی مهمترین جوانب نسخه خوانی، نحوه یادگیری و تمرین این مهارت و همچنین اهمیت آن در عمل پزشکی پرداخته می‌شود.

مفهوم نسخه خوانی: نسخه خوانی به معنای تفسیر دقیق نسخه‌های پزشکی است که شامل نام دارو، مقدار، راه مصرف، شکل دارویی، تعداد و مدت مصرف می‌شود. در این مهارت، پزشک باید توانایی خواندن و تفسیر کامل اطلاعات موجود در نسخه را داشته باشد.

آموزش نسخه خوانی: آموزش نسخه خوانی از موارد اساسی در آموزش پزشکی است و باید به صورت جدی در نظر گرفته شود. برای یادگیری نسخه خوانی، دانشجویان بهتر است با خواندن نسخه‌های ساده و با محتوای کم شروع به تمرین کنند. همچنین، تمرین مداوم و یادگیری از تجربیات پزشکان با سابقه می‌تواند در بهبود این مهارت به مراتب موثر باشد. همچنین، معرفی نوع دارو، دوز، مدت مصرف و راه مصرف داروهای متفاوت نیز به یادگیری بهتر نسخه خوانی کمک می‌کند.

دارو ماده ایست که برای پیشگیری، تشخیص و یا درمان یک بیماری مصرف می شود. قطعا تکرار و تمرین مهمترین راه تسلط بر خواندن نسخه است. با این وجود کسی که به مبحث داروشناسی مسلط نباشد هرگز به نسخه خوان حرفه ای تبدیل نمی شود.

بدون تسلط بر این موضوعات حقیقتا هرگز در کار در داروخانه به عنوان نسخه خوان موفق نخواهید بود. با شرکت در دوره نسخه خوانی در آموزشگاه آپادانا با تمامی مهارت های خاص در داروخانه. نسخه خوانی و آشنایی با اشکال دارویی و… به طور کامل آشنا شده و آماه کار کردن در دارو خانه خواهید بود. (اموزش تکنسین داروخانه در تبریز)

دوره های تکسین داروخانه در تبریز

یکی از بهترین آموزش های عملی برای تمامی رشته ها. آموزش تکنسین داروخانه می باشد.

برای موفق شدن و دست یابی به یک تکنسین نیازمند دوره آموزش تکنسین داروخانه و دریافت گواهینامه می باشید که مرکز آموزش آپادانا کار شما را آسان نموده است و این دوره آموزش تکنسین داروخانه را ارایه نموده که در پایان آموزش، مدرک معتبر تکنسین داروخانه اعطا می نماید تا به راحتی در بازار کار تکنسین داروخانه وارد شوید. (کلاس اموزش نسخه خوانی در تبریز)

آموزش نسخه پیچی در تبریز

دستیار داروخانه، تکنسین داروخانه یا همان نسخه پیج به فردی گفته می شود که در داروخانه ها یا بیمارستان ها تحت نظارت مستقیم پزشک دارو ساز کار می کند.

با گذراندن دوره های مربوطه فرد می تواند مهارت های لازم برای این عنوان شغلی را فرا بگیرد و بعد از طی کردن دوره کاروزی در داروخانه به عنوان تکنسین داروخانه مشغول به کار شود.

تکنسین داروخانه در مورد نسخه خوانی، قیمت زنی، چیدن داروها و آشنایی با داروها اطلاعات لازم و کافی را دارد و با تکیه بر این توانایی ها می تواند در داروخانه مشغول به کار شود.

سر فصل های دوره نسخه خوانی

  1. آشنایی با اشکال دارویی
  2. دسته های درمانی داروها
  3. فرآورده های آرایشی بهداشتی
  4. داروهای گیاهی
  5. تجهیزات پزشکی
  6. نسخه خوانی
  7.  قفسه چینی دارو
  8.  قیمت گذاری داروها
  9. مهارتهای خاص کار در داروخانه
  10.  نرم افزار داروخانه

مخاطبین دوه آموزشی نسخه خوانی

کلیه علاقه مندان به نسخه خوانی و علاقه مند به کار در داروخانه  و تمامی کسانی که می خواهد یک شغل خوب با درآمد عالی داشته باشند. (آموزش نسخه خوانی در تبریز )

برای مشاهده نمونه کلیپ و فیلم های آموزشی تعمیرات نسخه خوانی مجتمع آموزشی آپادانا روی دکمه زیر کلیک کرده و نمونه آموزش های رایگان مار را دنبال کنید.

آموزش حضوری این دوره

آموزش های حضوری در شهر تبریز و به صورت تئوری و عملی در مجهز ترین مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهر تبریز در دو شعبه فعال انجام می گیرد. به کارآموزان دوره پک های آموزشی شامل جزوات و DVD های آموزشی به صورت رایگان اعطا می شود.

کارآموزان پس از سپری کردن این دوره آماده ورود به بازار کار بوده که در این زمینه نیز راهنمایی و هدایت می شوند. علاوه بر این خدمات پشتیبانی بعد از دوره توسط اساتید مجرب مجتمع آموزشی آپادانا به رایگان صورت می پذیرد.

آموزش مجازی یعنی چه؟

به طور خلاصه آموزش مجازی یا غیر حضوری یعنی اینکه در خونه بمونی هر وقت تایم آزاد داشتی و تونستی DVD های آموزشی ارسالی مارو نگاه کنی تمرین کنی و اشکالاتت رو از اساتید مجتمع آپادانا بپرسی.

داخل پک های آموزشی ارسالی چیه؟

بعد از ثبت نام دوره آموزشی و پرداخت هزینه دوره ، پک آموزشی شامل جزوات و DVD های آموزشی برای کارآموزان ارسال می گردد. محتوای DVD ها شامل فیلم های کلاس های حضوری با کیفیت بالا و به صورت گلچین اساتید بوده و کارآموز با مشاهده این فیلم ها قادر به یادگیری عالی در خانه و در تایم های آزاد خواهد بود.

پک های آموزش مجازی

گواهینامه آموزشی برای این دوره

طبق روال آموزشگاه برای دوره های آموزشی حضوری و مجازی گواهینامه صادر می شود . هیچ تفاوتی مابین گواهینامه دوره های حضوری و مجازی وجود نداشته و امکان صدور سه نوع گواهینامه آموزشی برای کارآموزان میسر می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد گواهینامه های آموزشی با ما تماس حاصل فرمایید.

نحوه ثبت نام در دوره های آموزشی نسخه پیچی داروخانه

برای ثبت نام در دوره های آموزشی آپادانا راه های مختلفی وجود دارد. کارآموزان می توانند از طریق مراجعه حضوری + تماس تلفنی +ثبت نام از طریق واتساپ + ثبت نام از طریق اینستاگرام + ثبت نام از طریق تلگرام + ثبت نام آنلاین از طریق همین وبسایت اقدام نمایند.

سایر مقالات مرتبط

IRCAS

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *