×
خانه » وبلاگ » آموزش فوریت های پزشکی در تبریز
01 مارس 2023

آموزش فوریت های پزشکی در تبریز

یکی از مشاغل پر مخاطب در کشور امدادگری می باشد. در کشور ما با توجه به کثرت وقوع حوادثی نظیر تصادف، حوادث شغلی، سوانح طبیعی، زلزله، سیل، سکته های قلبی و مغزی. و احتمال تاخیر نیروهای خبره امدادی در محل حادثه، کسب دانش و مهارت در این زمینه ضروری است. (آموزش فوریت های پزشکی در تبریز)

آموزش فوریت های پزشکی در تبریز

آموزش فوریت های پزشکی در تبریز

فوریت‌های پزشکی یا همان موارد اورژانسی در پزشکی، مواردی هستند که به دلیل خطر بالای آن‌ها برای حیات بیمار، نیاز به برخورد فوری و شایان توجه دارند. در این مقاله به برخی از فوریت‌های پزشکی و راهکارهای برخورد در موارد اورژانسی پرداخته می‌شود.

 1. سکته قلبی: سکته قلبی موجب قطعی جریان خون به قلب و در نتیجه مرگ بافت قلبی می‌شود. این حالت نیازمند برخورد فوری برای نجات جان بیمار است. بیمار باید به سرعت به بیمارستان منتقل شده و درمان باید به صورت فوری و با استفاده از داروهای خاص و موارد دیگر آغاز شود.
 2. آسیب سری: آسیب سری در نتیجه برخورد شدید سر با سطح سختی ایجاد می‌شود و ممکن است منجر به شکستگی جمجمه، آسیب مغزی و خونریزی شود. در این حالت باید فوریتاً بیمار به بیمارستان منتقل شده و مراقبت‌های پزشکی فوری از او صورت پذیرد.
 3. بیماری‌های نارسایی تنفسی: بیماری‌های نارسایی تنفسی مانند آستم و برونشیت نیاز به برخورد فوری دارند. در این حالت باید به بیمار داروهای ضد التهاب و برونکودیلاتوریک داده شود تا تنفس بیمار بهبود یابد.
 4. آسیب‌های احشاءی: آسیب‌های احشاءی مانند خونریزی داخلی نیاز به برخورد فوری دارند. در این حالت باید بیمار به بیمارستان منتقل شده و احتمالاً عمل جراحی صورت گیرد.
 5. حوادث تصادفی: حوادث تصادفی مانند تصادفات جاده

دریافت خدمات پزشکی مناسب برای بیماران یا آسیب دیدگان حوادث پیش از رسیدن به بیمارستان نقش مهمی در زنده ماندن و نجات جان بیمار ایفا می کند. امدادگر اورژانس نخستین فرد مجرب و آگاه به کمک های اولیه و فوریت های پزشکی است. او با حضور به موقع بر بالین بیمار می تواند کمک شایانی در جهت حفظ جان بیمار تا زمان رسیدن به بیمارستان انجام دهد. حضور به موقع امدادگر و ارائه خدمات اولیه ی ضروری در این قبیل حوادث از اهمیتی اساسی برخوردار است .

امدادگر اورژانس با به کارگیری روش های صحیح و متکی به اصول علمی در ارائه ی مراقبتهای فوری و اورژانسی نقشی حیاتی ایفا می کند. در چنین شرایطی ثانیه ها برای بیمار و شخص آسیب دیده فوق العاده حیاتی بوده و اینجاست که نقش امدادگر اورژانس بهتر مشخص می شود. (آموزش فوریت های پزشکی در تبریز)

آموزش کمک های اولیه در تبریز

خدمات درمانی مورد نیاز در هنگام وقوع یک وضعیت جدی و غیر منتظره شامل بیماری یا آسیب و نیاز به اقدامات فوری را در اصطلاح فوریت های پزشکی می نامند. موارد اورژانسی به مواردی اطلاق می شود که در صورت عدم اقدامات امدادی فوری می توانند منجر به بروز صدمات عضوی ، جانی و یا بروز مشکلات حاد روحی و روانی گردد. (آموزش فوریت های پزشکی در تبریز)

آموزش فوریت های پزشکی در تبریز

ضرورت برگزاری دوره آموزشی کمک های اولیه و فوریت های پزشکی

با توجه به افزایش جمعیت، شاهد ازدیاد روز افزون اختلالات قلبی و عروقی، تصادفات، سوختگی ها، سقوط از ارتفاع و بسیاری از حوادث نا گوار هستیم.  تدابیر و تمهیدات زیادی جهت پیشگیری از وقوع این حوادث صورت گرفته که علی رغم آنها هنوز هم آمار مرگ و میر بالاست. تربیت افرادی با توانایی و مهارت های کافی در زمینه امداد گری و کمک های اولیه نقش بسیاری موثری در پیشگیری از تبعات این قبیل حوادث خواهد داشت.

امدادگر اورژانس با به کارگیری روش های صحیح و متکی به اصول علمی در ارائه ی مراقبتهای فوری و اورژانسی نقشی حیاتی ایفا می کند. در چنین شرایطی ثانیه ها برای بیمار و شخص آسیب دیده فوق العاده حیاتی بوده و اینجاست. که نقش امدادگر اورژانس بهتر مشخص می شود. (آموزش فوریت های پزشکی در تبریز)

اهمیت یادگیری کمک های اولیه و فوریت های پزشکی در تبریز

سانحه و حادثه زمان و مکان نمی‌شناسد و ممکن است در هر لحظه، همه‌جا و برای هر کسی اتفاق بیافتد، پس هر فردی امکان دارد به طور ناگهانی و غیرمنتظره برای کمک به خود و یا دیگران به مهارت‌های پزشکی و کمک‌های اولیه نیازمند باشد.کشور ایران جزو ۱۰ کشور حادثه خیز دنیا محسوب می‌شود. بنابراین بایستی همیشه خود را برای مقابله با هر گونه حادثه احتمالی آماده کنیم. اگر فقط آمار حوادث رانندگی را مدنظر قرار دهیم، باز هم آمار بسیار بالایی از حادثه خیزی را داریم.

علی رغم پیشرفت‌های تکنولوژیکی و علمی اخیر، آدمی همچنان در مقابل عوارض سوانح و بلایای طبیعی ناشی از دگرگونی‌های طبیعت ( سیل، زلزله، طوفان و …) آسیب‌پذیر است. هم‌چنان که در مقابل ابزارهای ساخت خود ( جنگ، تصادفات و … ) آسیب‌پذیر است. با یادگیری کمک های اولیه علاوه بر نجات جان خود و اطرافیان، می توان جان انسان های زیادی را نجات داد. استفاده بی‌رویه از منابع طبیعی و تخریب جنگ‌ها و عدم استلزام به مراعات مسایل زیست محیطی، بسیاری از مناطق کشور را در برابر خطر سیل آسیب‌پذیر گردانده است و به همین ترتیب، خطر طوفان و صاعقه و هم‌چنین سایر حوادث غیر مترقبه، جدی و قابل تامل است.

به تازگی هم تغییرات گرمایش زمین و بحران های پیش رو که عدم تعادل کره ی زمین را دامن می زنند، احتمال وقوع حوادثی نظیر سیل و زلزله را افزایش داده است.

سر فصل های دوره فوریت های پزشکی در تبریز

 1. سوختگی
 2. شکستگی
 3. احیای قلبی و ریوی
 4. مصمومیت ها
 5. انواع خونریزی ها
 6. حمل مصدوم
 7. کنترل علائم حیاتی
 8. تزریقات و پانسمان

آموزش فوریت های پزشکی در تبریز

مخاطبین دوه آموزشی کمک های اولیه

کلیه علاقه مندان و تمامی افراد واجد شرایط . حرفه امدادگری نه تنها در کشور ایران بلکه در سایر کشور های جهان نیز می تواند مفید واقع شود. (آموزش فوریت های پزشکی در تبریز)

برای مشاهده نمونه کلیپ و فیلم های آموزش فوریت های پزشکی مجتمع آموزشی آپادانا روی دکمه زیر کلیک کرده و نمونه آموزش های رایگان مار را دنبال کنید.

آموزش حضوری دوره های کمک های اولیه

آموزش های حضوری در شهر تبریز و به صورت تئوری و عملی در مجهز ترین مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهر تبریز در دو شعبه فعال انجام می گیرد. به کارآموزان دوره پک های آموزشی شامل جزوات و DVD های آموزشی به صورت رایگان اعطا می شود.

کارآموزان پس از سپری کردن این دوره آماده ورود به بازار کار بوده که در این زمینه نیز راهنمایی و هدایت می شوند. علاوه بر این خدمات پشتیبانی بعد از دوره توسط اساتید مجرب مجتمع آموزشی آپادانا به رایگان صورت می پذیرد.

آموزش مجازی دوره های کمک های اولیه

به طور خلاصه آموزش مجازی یا غیر حضوری یعنی اینکه در خونه بمونی هر وقت تایم آزاد داشتی و تونستی DVD های آموزشی ارسالی مارو نگاه کنی تمرین کنی و اشکالاتت رو از اساتید مجتمع آپادانا بپرسی.

داخل پک های آموزشی ارسالی

بعد از ثبت نام دوره آموزشی و پرداخت هزینه دوره ، پک آموزشی شامل جزوات و DVD های آموزشی برای کارآموزان ارسال می گردد. محتوای DVD ها شامل فیلم های کلاس های حضوری با کیفیت بالا و به صورت گلچین اساتید بوده و کارآموز با مشاهده این فیلم ها قادر به یادگیری عالی در خانه و در تایم های آزاد خواهد بود.

پک های آموزش مجازی

گواهینامه آموزشی برای این دوره

طبق روال آموزشگاه برای دوره های آموزشی حضوری و مجازی گواهینامه صادر می شود . هیچ تفاوتی مابین گواهینامه دوره های حضوری و مجازی وجود نداشته و امکان صدور سه نوع گواهینامه آموزشی برای کارآموزان میسر می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد گواهینامه های آموزشی با ما تماس حاصل فرمایید.

نحوه ثبت نام در دوره های آموزشی فوریت های پزشکی

برای ثبت نام در دوره های آموزشی آپادانا راه های مختلفی وجود دارد. کارآموزان می توانند از طریق مراجعه حضوری + تماس تلفنی +ثبت نام از طریق واتساپ + ثبت نام از طریق اینستاگرام + ثبت نام از طریق تلگرام + ثبت نام آنلاین از طریق همین وبسایت اقدام نمایند.

سایر مقالات مرتبط

IRCAS

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *