×

آموزش دستیار دندانپزشکی در تبریز

خانه » وبلاگ » آموزش دستیار دندانپزشکی در تبریز
08 آگوست 2023
1/5 - (1 امتیاز)

یکی از مشاغل پر مخاطب در کشور دستیار دندانپزشکی می باشد.  فرصت های شغلی برای دستیاران دندانپزشک به طور طبیعی در افزایش مداوم برای کسانی که مدرک خود را از یک موسسه معتبر آموزشی دریافت کرده اند می باشد. (آموزش دستیار دندانپزشکی در تبریز)

دستیار دندانپزشک به عنوان کمک یار دندانپزشک شناخته می شود. فردی که بیمار را برای شروع عملیات پزشکی آماده می نماید و وسایل ضروری مورد نیاز را ضدعفونی می کند. او در تمامی مراحل درمان بر بالین بیمار و کنار پزشک حضور دارد و وسایل مورد نیاز پزشک را حاضر می کند. انجام تک تک این وظایف گسترده و متنوع نیازمند دانش و تخصص است. (آموزش دستیار دندانپزشکی در تبریز)

دستیاران دندانپزشک در کیلینیک ها و مطب های دندانپزشکی وظیفه مهمی بر عهده دارند.

از جمله این وظایف آشنایی کامل با مواد و تجهیزات دندانپزشکی و کاربرد آنها، روش های درمانی، چگونگی کمک در درمان عمومی و تخصصی، اصول کامل نگهداری و استریلیزاسیون وسایل و نحوه ارتباط موثر با مراجعین دندانپزشکی و … می باشد.

دوره آموزش دستیار دندانپزشکی در جهت ایجاد قابلیت های فوق و ارتقاء سطح دانش و مهارت های عملی دستیاران نقش بسزایی دارد. (کلاس دستیار دندانپزشکی در تبریز)

آموزش دستیار دندانپزشکی در تبریز

آموزش منشی امور پزشکی در تبریز

دستیار دندانپزشک فردیست که در حین درمان به دندانپزشک کمک می کند و کنار او حضور دارد. دستیار دندانپزشک مهم ترین عضو در یک تیم پزشکی محسوب می شود، چرا که هر دندانپزشکی برای سرعت بخشیدن به کار های خود، نیازمند دستیاری است که با مهارت و توانایی هایش به او کمک کند.

یک دستیار دندانپزشک می تواند با استفاده از تکنیک ها و مهارت های درمانی، خدمات پزشکی را به بیمار ارائه دهد. دستیار دندانپزشک باید مهارت های اخلاقی از جمله مهارت ارتباط و همدلی با بیمار، مهارت کنترل استرس بیمار، مهارت کار تیمی، روابط عمومی بالا، مهارت مدیریت، مهارت مسئولیت پذیری و …. را داشته باشد. (آموزش دستیار دندانپزشکی در تبریز)

مزایای کلاس های دوره دستیار دندانپزشکی آموزشگاه آپادانا

برای شرکت در دوره دستیاری دندانپزشک، نگران میزان دانسته های خود نباشید. چرا که در این دوره ها مباحث از مقدماتی تا پیشرفته و به صورت عملی و تئوری آموزش داده می شود.

آموزشگاه آپادانا دوره ی دستیار دندانپزشک، مباحث عملی و تئوری را آموزش می دهند، اما هنرجو نمی تواند کارورزی انجام دهد و میزان مهارت ها و توانایی های خود را بسنجد. اما دوره های دستیار دندانپزشک آموزشگاه آپادانا در تبریز علاوه بر اینکه مباحث به صورت عملی و تئوری آموزش داده می شود، هنرجو می تواند کارورزی نیز انجام دهد و میزان مهارت خود را آزمایش کند(آموزش دستیار دندانپزشکی در تبریز).

بازار کار و موقعیت های شغلی دستیار دندانپزشک در تبریز

دستیار دندانپزشک جزء مشاغلی به شمار می رود که به دلیل موقعیت های شغلی متنوع و محیط کاری مناسب، طرفداران بسیاری را به خود جذب کرده است. طبق آمار اعلام شده سالانه بیش از دو هزار مجوز کار (پروانه کسب) برای دندان پزشکان صادر می شود و قطعاً هر دندان پزشکی به یک الی دو دستیار برای سرعت بخشیدن به کار های خود نیاز دارد.

بنابراین می توان گفت که سالانه در کشور به دو الی چهار هزار دستیار دندانپزشک نیاز است. این آمار نشان دهنده این است که شغل دستیار دندانپزشک بازار کار پررونقی دارد(آموزش دستیار دندانپزشکی در تبریز).

موقعیت های شغلی که می توانید با کسب مهارت های دستیار دندانپزشک برای خود ایجاد کنید، شامل تکنسین بهداشت دهان و دندان، کار در بیمارستان ها، مطب ها، کلینیک های تخصصی، کار های حرفه ای و تخصصی از جمله ارتودنسی، دندانپزشکی کودکان و سالمندان، جراحی فک و دهان و …. در صورت کسب مهارت تخصصی، استفاده از مهارت ها به عنوان یک استاد در دوره های آموزشی دستیاری دندانپزشکی، استفاده از توانایی ها برای بازاریابی و فروش محصولات دندانپزشکی، کار در شرکت های بیمه دندانپزشکی برای بررسی شکایت ها و درخواست ها و … می باشد.

آموزش دستیار دندانپزشکی در تبریز

اهمیت یادگیری دوره دستیار دندانپرشکی

یادگیری دوره های دستیاری در رشته دندانپزشکی بسیار مهم است. در این دوره‌ها، دانشجویان دندانپزشکی با تمامی اصول و فنون مربوط به این حرفه آشنا می‌شوند و تجربیاتی ارزشمند از کار با بیماران در بیمارستان‌ها و کلینیک‌های دندانپزشکی کسب می‌کنند.

اهمیت یادگیری دوره دستیاری در دندانپزشکی به دلیل دو عامل مهم است:

 1. کسب تجربه عملی: دوره دستیاری فرصتی است برای دانشجویان دندانپزشکی تا با بیماران و موارد مختلف درمانی در معرض کار قرار بگیرند. این دوره، دانشجویان را به تجربه عملی و ارتقای مهارت‌های شغلی در بستر بیمارستان و کلینیک دندانپزشکی می‌رساند(آموزش دستیار دندانپزشکی در تبریز).
 2. آشنایی با تکنولوژی و تجهیزات پزشکی: همانطور که می‌دانید، صنعت دندانپزشکی همواره در حال توسعه است و دستیاری به دانشجویان فرصتی می‌دهد تا با تکنولوژی‌ها و تجهیزات پزشکی جدید آشنا شوند و بهبود فرآیندهای درمانی را درک کنند.

در کل، دوره دستیاری در دندانپزشکی یکی از مراحل حیاتی در پروسه آموزش دندانپزشکی است که به دانشجویان فرصت می‌دهد تا مهارت‌های شغلی خود را بهبود بخشند و به یک پزشک دندانپزشک توانایی واقعی راه‌اندازی کسب و کار خود را پیدا کنند(آموزش دستیار دندانپزشکی در تبریز).

سر فصل های دوره دستیار دندانپزشکی

 1. آشنایی با وظایف منشی امور پزشکی
 2. آشنایی با وظایف دستیار دندانپزشکی
 3. آشنایی با آناتومی دهان و دندان و بیماری ها
 4. نحوه کار با تجهیزات دندانپزشکی و ایمپلنت – جراحی-ارتودنسی
 5. آشنایی با استریلیزاسیون تجهیزات
 6. آشنایی با درمان های دندانپزشکی

پیش نیاز های آموزش دستیاری دندانپزشکی

بسیاری از افراد گمان می کنند که برای شرکت در دوره های دستیار دندانپزشک باید مدرک پزشکی داشته باشند و یا دانشجوی پزشکی باشند، اما این طرز تفکر نادرست است. لازم به ذکر است که تمامی افراد علاقه مند به شغل دستیار دندانپزشک می توانند وارد این حرفه شوند و با شرکت در دوره های دستیار دندانپزشک از صفر تا صد آن را آموزش ببینند(آموزش دستیار دندانپزشکی در تبریز).

مخاطبین دوه آموزشی دستیار دندانپزشکی

بنابراین، مخاطبان دوره دستیاری در دندانپزشکی، دانشجویان دندانپزشکی در مراحل پایانی تحصیلات دانشگاهی هستند که می‌خواهند با شناخت بیشتری از حرفه، بهبود مهارت‌های شغلی خود را تجربه کنند و آمادگی خود را برای ورود به حرفه دندانپزشکی بیشتر کنند.

کلیه علاقه مندان به دستیار دنداپزشکی و تمامی افراد جویای کار و تمامی کسانی که می خواهد یک شغل خوب با درآمد عالی داشته باشند. (آموزش دستیار دندانپزشکی در تبریز).

وظایف تکنسین دندانپزشکی در تبریز

وقتی بخواهید مشغول به کاری شوید اولین چیزی که باید از آن اطلاعات کامل داشته باشید شرح وظایف شماست که ما در ادامه وظایف تکنسین دندانپزشکی را برایتان شرح می دهیم:

 • تنظیم وقت برای بیمار
 • عکس برداری از دندان بیمار
 • استرلیزه کردن وسایل
 • آماده کردن وسایل مورد نیاز دندانپزشک
 • کمک به دندانپزشک هنگام کار
 • سفارش لولزم وتجهیزات دندانپزشکی
 • مرتب کردن اتاق دندان پزشک
 • انجام امور مالی و مربوط به بیمه

بهترین آموزشگاه دوره دستیار دندانپزشکی در تبریز

آموزشگاه اپادانا در تبریز یکی از بهترین مراکز آموزش دستیار دندان پزشکی در شهر تبریز ست. این آموزشگاه با داشتن اساتید مجرب و متخصص، تجهیزات پیشرفته و روش‌های آموزشی مدرن، به دانشجویان دستیار دندان پزشکی ارائه خدمات آموزشی با کیفیت و بالا می‌دهد.

علاوه بر این، مزایای دیگر آموزشگاه اپادانا شامل ارائه مدارک بین‌المللی، امکانات رفاهی بهبود یافته، پشتیبانی بعد از دوره و قیمت مناسب در مقایسه با دیگر مراکز آموزشی مشابه است.

بنابراین، اگر به دنبال یک مرکز آموزشی با کیفیت و بالا برای دوره‌های دستیار دندان پزشکی هستید، آموزشگاه اپادانا در تبریز یکی از بهترین گزینه‌هاست(آموزش دستیار دندانپزشکی در تبریز).

آینده شغلی دوره دستیار دندان پزشکی در تبریز

درآمد دستیاران دندانپزشکی در تبریز به طور متوسط حدود ۱۵-۲۵ میلیون تومان در ماه است. البته، این میزان درآمد بستگی به عواملی مانند نوع دوره دستیاری، محل کار، سابقه کار و تخصص دارد و در برخی موارد ممکن است کمتر یا بیشتر از این میزان باشد. همچنین، باید گفت که درآمد دستیاران در حوزه خصوصی و دولتی متفاوت است و در بعضی از موارد، دستیاران در حوزه خصوصی می‌توانند به دلیل شرایط بهتر، درآمد بیشتری را داشته باشند.

در کل، باید گفت که درآمد دوره دستیاری در دندانپزشکی به طور کلی متغیر است و بستگی به شرایط و موقعیت فردی دارد.

آموزش دستیار دندانپزشکی در تبریز

آموزشگاه آپادانا در تبریز دوره‌ دستیار دندان پزشکی را با ارائه مدرک بین المللی و تحت نظر سازمان فنی حرفه ای برگزار می‌کند.با توجه به ارائه مدرک بین المللی و تحت نظر سازمان فنی حرفه ای، دوره‌های آموزشی این آموزشگاه می‌توانند به شما در کاریابی و افزایش ارتباط با شرکت‌ها و سازمان‌های دیگر کمک کنند(آموزش دستیار دندانپزشکی در تبریز).

این مدارک بین‌المللی به دانشجویان کمک می‌کند تا برای کار در کشورهای دیگر و یا ادامه تحصیل در دانشگاه‌های خارجی، به راحتی معتبرسازی مدارک خود را در این کشورها داشته باشند. همچنین، در صورتی که دانشجویان قصد دارند در مسابقات بین‌المللی شرکت کنند، مدارک بین‌المللی ارائه شده توسط آموزشگاه آپادانا به آنها کمک می‌کند تا در این مسابقات شرکت کنند.

بنابراین، ارائه مدارک بین‌المللی از طریق آموزشگاه آپادانا، به دانشجویان دوره دستیار دندان پزشکی، مزیتی بیشتر در پیشرفت حرفه‌ی آن‌ها ارائه می‌دهد.

آیا من می توانم دستیار دندانپزشک بشوم

دستیار دندانپزشک به مهارت‌‌های فردی و صبوری و دقت زیادی نیاز دارد. در صورتی که فکر می‌کنید این کار مناسب شماست باید بدانید که پیش شرط ورود به این حیطه، داشتن حداقل مدرک دیپلم است.

آشنایی اولیه با زیست‌شناسی، شیمی و آناتومی بدن به شما کمک می‌کند درک درست‌تری از دستیاری داشته باشید. همانطور که گفته شد داشتن مهارت‌هایی مثل همدلی، کار تیمی و مدیریت برای دستیار شدن حیاتی است، چون باعث اعتماد و اطمینان بیشتر دندانپزشک و بیمار به شما شده و کارایی و عملکردتان را بهبود می‌بخشد(آموزش دستیار دندانپزشکی در تبریز).

برای دستیار دندانپزشک شدن از کجا شروع کنم

برای دستیار دندانپزشک شدن باید گواهینامه و مجوز این کار را داشته باشید. برای کسب گواهینامه باید در دوره‌ آموزشی دستیار دندانپزشک، که هم شامل درس‌های تئوری و هم کارآموزی عملی در کلینیک است، شرکت کنید.در پایان دوره از شما آزمون تئوری و عملی گرفته می‌شود و اگر حدنصاب نمره را گرفته باشد، گواهینامه دریافت می‌کنید(آموزش دستیار دندانپزشکی در تبریز).

توانمندی های فراگیران دستیار دندانپزشک پس از اتمام دوره

روش های استریلیزاسیون و پیشگیری از سرایت بیماری های واگیر در دندانپزشکی را میداند.

لوازم و تجهیزات مورد استفاده جهت درمان بیماران در دندانپزشکی را می شناسد.

به عنوان دستیار، در کنار دندانپزشک فعالیت می کند(آموزش دستیار دندانپزشکی در تبریز).

آموزش دستیار دندانپزشکی در تبریز