×
خانه » وبلاگ » آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی در تبریز
24 فوریه 2023

آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی در تبریز

یکی از مشاغل پر سود در کشور تعمیرات تجهیزات پزشکی دندانپزشکی و بیمارستانی می باشد. با افزایش قیمت روز افزون ارز و سختی واردات تجهیزات پزشکی و تمایل به افزایش عمر مفید تجهیزات موجود. این شغل یکی از پر درآمدترین مشاغل کشور می باشد(آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی در تبریز).

آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی در تبریز

آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی در تبریز

با توجه به اهمیت تجهیزات پزشکی در بهبود و درمان بیماران، آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. در این مقاله، به بررسی آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی در شهر تبریز خواهیم پرداخت. شهر تبریز با دارا بودن بیش از ۲۰ دانشگاه و موسسه آموزشی، به یکی از مهمترین مراکز آموزش تجهیزات پزشکی در ایران تبدیل شده است. دانشگاه‌های معتبری همچون دانشگاه تبریز، دانشگاه علوم پزشکی تبریز، دانشگاه آزاد اسلامی تبریز و دانشگاه صنعتی ارومیه با ارائه دوره‌های مختلف آموزشی در این زمینه به دانشجویان و علاقه‌مندان این فرصت را می‌دهند تا با مباحث تعمیرات تجهیزات پزشکی آشنا شوند.

دوره‌های آموزشی تعمیرات تجهیزات پزشکی در شهر تبریز بسته به سطح دانشجویان و علاقه‌مندان به دو دسته عمومی و پیشرفته تقسیم می‌شوند. در دوره‌های عمومی، شرکت‌کنندگان با مباحث پایه و اصول تعمیرات تجهیزات پزشکی آشنا می‌شوند. همچنین در این دوره‌ها، به آموزش ابزارها و تجهیزات مورد استفاده در تعمیرات تجهیزات پزشکی پرداخته می‌شود.

 

امروزه تجهیزات مهندسی پزشکی نقش بسیار مهمی در تشخیص و درمان دارد. در آموزش های رایج آکادمیک بحث های حرفه ای در مورد این تجهیزات به طور موثر آموزش داده نمی شود. در این دوره نکات علمی و عملی مورد نیاز جهت نصب و آموزش و سرویس تجهیزات عمومی بیمارستانی. به فراگیران آموزش داده می شود(آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی در تبریز).

این دوره توانایی حرفه ای فراگیران را به سطحی می رساند که بتوانند وارد بازار کار شوند و همچنین کارایی و کیفیت کار شاغلین را به طور قابل توجهی بالا می برد. کلیه تجهیزات و دستگاه های مرتبط به طور عملی دراختیار فراگیران قرار گرفته و با آنها آشنا می شوند.

بحث های مربوط به ایمنی این تجهیزات از مباحث کلیدی می باشد که در این دوره به آن پرداخته می شود. نکات کلینیکی کار با این تجهیزات به طور مبسوط مورد بحث قرار می گیرد.(آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی در تبریز)

آموزش تعمیر تجهیزات پزشکی در تبریز

 یکی از مهم ترین مزایای دوره های آموزشی تجهیزات پزشکی آشنایی با اپراتوری تجهیزات پزشکی، خروجی استاندارد و قابل قبول تجهیزات پزشکی و همچنین نحوه ی عملکرد و کارایی آن دستگاه پزشکی مورد آزمون کنترل کیفی می باشد.

شرکت کنندگان در دوره آموزشی تعمیرات تجهیزات پزشکی در تبریز ضمن آموزش تئوری مباحث و آشنایی با نحوه کار و عملکرد تجهیزات بصورت عملی تعمیرات . و عیب یابی تجهیزات را نیز فرا می گیرند و آماده ورود به بازارکار تجهیزات پزشکی و بیمارستانی می شوند.

دوره های آموزشی در فضای مناسب کارگاهی زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای به صورت تئوری و عملی برگزار خواهد شد. و تجهیزات مربوط به هر روش در اختیار کارآموز قرارداده می شود تا خود با انجام تست مراحل عملی آن را فراگیرد.(آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی در تبریز)

آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی در تبریز

دوره های مهندسی پزشکی در تبریز

یکی از بهترین آموزش های عملی برای رشته های مهندسی پزشکی و مهندسی برق و الکترونیک. آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی می باشد.

کارآموزان این دوره با روش های تعمیرات انواع تجهیزات پزشکی و بیمارستانی از جمله فشار سنج دستگاه نوار قلبی ECG-EKG پالس اکسی متر. پمپ سرم پمپ سرنگ سونی کید الکتروشوک تجهیزات معاینه عمومی(اتوسکوپ لارنگسکوپ افتالمسکوپ) پمپ تشک مواج اکسیژن ساز و… آشنا می شوند(آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی در تبریز).

سر فصل های دوره تعمیرات تجهیزات پزشکی

۱- معرفی تجهیزات بیمارستانی

۲- دستگاه الکتروکاردیوگراف

۳- دستگاه مانیتورینگ علائم حیاتی

۴- دستگاه الکتروشوک

۵- دستگاه پالس اکسیمتری

۶- دستگاه پمپ تزریق

۷-آشنایی با قطعات الکترونیکی

۸-آشنایی با لحیم کاری

مخاطبین دوه آموزشی تعمیرات تجهیزات پزشکی

کلیه علاقه مندان به تجهیزات پزشکی تمامی افراد جویای کار و تمامی کسانی که می خواهد یک شغل خوب با درآمد عالی و بازاریابی ساده داشته باشند. حرفه تعمیرات تجهیزات پزشکی نه تنها در کشور ایران بلکه در سایر کشور های جهان نیز می تواند مفید واقع شود(آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی در تبریز).

برای مشاهده نمونه کلیپ و فیلم های آموزشی تعمیرات تجهیزات پزشکی مجتمع آموزشی آپادانا روی دکمه زیر کلیک کرده و نمونه آموزش های رایگان مار را دنبال کنید.

اهمیت یادگیری تجهیزات پزشکی در تبریز

دوره‌ی تعمیرات تجهیزات دندانپزشکی در تبریز یکی از دوره‌های مهم و کارآموزی برای علاقه‌مندان به حوزه‌ی تجهیزات پزشکی است که در آموزشگاه آپادانا برگزار می‌شود. این دوره، با ارائه‌ی مباحثی جامع و کاربردی، به فارغ التحصیلان این امکان را می‌دهد که تجهیزات پزشکی خود را به صورت مستقل تعمیر کنند و در مواقع نیاز به تعمیرات، نیاز به استفاده از خدمات فنی دیگر نداشته باشند.

در دوره‌ی تعمیرات تجهیزات دندانپزشکی در تبریز، شرکت‌کنندگان با انواع مختلف تجهیزات پزشکی مانند دستگاه‌های ارتودنسی، دستگاه‌های رادیولوژی، دستگاه‌های اولتراسوند و… آشنا می‌شوند و با نحوه‌ی عملکرد و ساختار این دستگاه‌ها، به روش‌های تعمیر و نگهداری آن‌ها آموزش داده می‌شوند. همچنین، در این دوره، به مباحثی مانند الکترونیک، فیزیک و مکانیک نیز پرداخته می‌شود تا فارغ التحصیلان بتوانند با توجه به مبانی علمی، تجهیزات پزشکی را بهترین شکل ممکن تعمیر کنند.

آموزشگاه آپادانا با برگزاری دوره‌ی تعمیرات تجهیزات دندانپزشکی در تبریز، این امکان را به فارغ التحصیلان می‌دهد که با آگاهی کامل از نحوه‌ی تعمیر تجهیزات پزشکی، به بهبود و ارتقای کیفیت خدمات پزشکی کمک کنند.

آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی در تبریز

آموزش حضوری تجهیزات پزشکی در تبریز

آموزش های حضوری در شهر تبریز و به صورت تئوری و عملی در مجهز ترین مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهر تبریز در دو شعبه فعال انجام می گیرد. به کارآموزان دوره پک های آموزشی شامل جزوات و DVD های آموزشی به صورت رایگان اعطا می شود.

کارآموزان پس از سپری کردن این دوره آماده ورود به بازار کار بوده که در این زمینه نیز راهنمایی و هدایت می شوند. علاوه بر این خدمات پشتیبانی بعد از دوره توسط اساتید مجرب مجتمع آموزشی آپادانا به رایگان صورت می پذیرد.

آموزش مجازی تجهیزات پزشکی در تبریز

به طور خلاصه آموزش مجازی یا غیر حضوری یعنی اینکه در خونه بمونی هر وقت تایم آزاد داشتی و تونستی DVD های آموزشی ارسالی مارو نگاه کنی تمرین کنی و اشکالاتت رو از اساتید مجتمع آپادانا بپرسی.

داخل پک های آموزشی ارسالی

بعد از ثبت نام دوره آموزشی و پرداخت هزینه دوره ، پک آموزشی شامل جزوات و DVD های آموزشی برای کارآموزان ارسال می گردد. محتوای DVD ها شامل فیلم های کلاس های حضوری با کیفیت بالا و به صورت گلچین اساتید بوده و کارآموز با مشاهده این فیلم ها قادر به یادگیری عالی در خانه و در تایم های آزاد خواهد بود.

پک های آموزش مجازی

گواهینامه آموزشی برای این دوره

طبق روال آموزشگاه برای دوره های آموزشی حضوری و مجازی گواهینامه صادر می شود . هیچ تفاوتی مابین گواهینامه دوره های حضوری و مجازی وجود نداشته و امکان صدور سه نوع گواهینامه آموزشی برای کارآموزان میسر می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد گواهینامه های آموزشی با ما تماس حاصل فرمایید.

نحوه ثبت نام در دوره های آموزشی تعمیرات تجهیزات پزشکی

برای ثبت نام در دوره های آموزشی آپادانا راه های مختلفی وجود دارد. کارآموزان می توانند از طریق مراجعه حضوری + تماس تلفنی +ثبت نام از طریق واتساپ + ثبت نام از طریق اینستاگرام + ثبت نام از طریق تلگرام + ثبت نام آنلاین از طریق همین وبسایت اقدام نمایند.

سایر مقالات مرتبط

IRCAS

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *