×

آموزش اکسل در تبریز

خانه » دوره های آموزشی » آموزش اکسل در تبریز
11 آگوست 2023
Rate this post

در زمان ارائه مدرک ICDL به سازمان و یا هر ارگان دولتی و یا خصوصی، به کارفرما این موضوع را بیان میکنید که در کار با مهارت های هفتانه دارای تاییدیه ای به روز از سازمانی معتبر هستم. علاوه بر این با داشتن مدرک ICDL، در روزمه استخدامی خود، مدرکی بین المللی را ارائه میدهید. (مدرک ICDL در تبریز)

آموزش اکسل در تبریز

مایکروسافت اکسل یک برنامه صفحه گسترده است که برای محاسبات ریاضی، آماری، متنی و ترسیم نمودار به وسیله ابزارهای گرافیکی به کار می‌رود استفاده می شود. مایکروسافت اکسل چندین ویژگی را برای انجام عملیات های مختلف مانند محاسبات، جداول محوری، ابزارهای نمودار، برنامه نویسی ماکرو و غیره فراهم می کند. با چندین سیستم عامل مانند ویندوز ،macOS ، Android  و iOS سازگار است. (آموزش اکسل در تبریز)

صفحه گسترده اکسل را می توان مجموعه ای از ستون ها و ردیف هایی دانست که یک جدول را تشکیل می دهند. حروف الفبا معمولاً به ستونها و اعداد معمولاً به سطرها اختصاص داده می شوند. به نقطه ای که ستون و یک ردیف به هم می رسند سلول گفته می شود. آدرس یک سلول با حرف نشان دهنده ستون و شماره نشان دهنده یک سطر داده می شود. (آموزش اکسل در تبریز)

نخستین بسته نرم‌افزاری آفیس برای ویندوز در سال ۱۹۹۰ میلادی پخش شد؛ که نسخه خانگی آن شامل نرم‌افزار ورد، اکسل و پاورپوینت بود. نرم‌افزار مایکروسافت اکسل، پرهوادارترین نرم‌افزار صفحه گسترده در میان فارسی‌زبانان است اما در سطح جهانی برنامه هایی مثل google sheet  نیز بسیارپرطرفدار هستند. (آموزش کامپیوتر در تبریز)

چرا باید مایکروسافت اکسل را یاد بگیرم؟

اکسل یکی از نرم افزارهای مفید برای ثبت داده های عددی، تحلیل و ذخیره آن ها می باشد. می توان داده های مربوط به هزینه ها و درآمد خود را در این نرم افزار جمع آوری کرد و به تحلیل آن ها پرداخت. به عبارت دیگر، اکسل برای محاسبات و ترسیم نمودار بسیار کاربردی است. (دوره ICDL در تبریز)

تسلط کافی به نرم افزار اکسل به مرور به بخش جدایی ناپذیر مهارت های شغلی هر فرد تبدیل می شود. بدین معنی که مانند توانایی کار با رایانه، کار با اکسل نیز از توانایی های اصلی کارکنان شرکت ها و سازمان ها محسوب خواهد شده است. البته قابلیت های مختلفی در اکسل وجود دارد و کاربرد های آن در مشاغل مختلف متفاوت است. به عنوان مثال در بخش های فروش و بازاریابی شرکت ها بیشتر از قابلیت های گزارش گیری در اکسل استفاده می شود اما در بخش هایی مانند مالی از توابع استفاده بیشتری می شود. مدیران نیز به داشبورد ها و گزارش های بصری در اکسل بیشتر نیاز دارند. (آموزش اکسل در تبریز)

بخش ها و امکانات اکسل

اکسل بخش های مختلفی دارد اما ابزار ها و امکانات زیر بخش های اصلی اکسل را تشکیل می دهند:

۱) ورود داده ها و طراحی جداول

۲) شیت بندی و دسته بندی داده ها

۳) نمودار های متنوع

۴) گزارش گیری و Pivot Table

۵) فرمول نویسی و توابع

۶) داشبورد سازی و مصور سازی داده ها

۷) ماکرو نویسی و توسعه اکسل (آموزش صفر تا صد کامپیوتر در تبریز)

فرمول نویسی در اکسل

اکسل دارای سطرها و ستونهایی است که پس از برخوردها آنها به هم عناصری به نام سلول ایجاد می شود، که داده و اطلاعات از جمله متن، تصویر و فرمول را می توان در این سلول ها درج نمود. از جمله مهمترین عناصری که می توان در سلول های اکسل درج کرد فرمول در اکسل است. (آموزش اکسل در تبریز)

یادگیری فرمول نویسی در اکسل را می توان گذر از دوره مقدماتی به دوره پیشرفته آموزش اکسل در نظر گرفت. بعد از یادگیری اصول فرمول نویسی در اکسل، با توابع کاربردی اکسل در حوزه های کاری متفاوت آشنا شد و سپس با درک توابع و یادگیری نحوه استفاده از آنها می توان فایل های اکسل خود را حرفه ای تر کرد. (آموزشگاه کامپیوتر در تبریز)

آموزش حضوری این دوره

آموزش های حضوری در شهر تبریز و به صورت تئوری و عملی در مجهز ترین مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهر تبریز در دو شعبه فعال انجام می گیرد. به کارآموزان دوره پک های آموزشی شامل جزوات و DVD های آموزشی به صورت رایگان اعطا می شود.

کارآموزان پس از سپری کردن این دوره آماده ورود به بازار کار بوده که در این زمینه نیز راهنمایی و هدایت می شوند. علاوه بر این خدمات پشتیبانی بعد از دوره توسط اساتید مجرب مجتمع آموزشی آپادانا به رایگان صورت می پذیرد.

آموزش مجازی یعنی چه؟

به طور خلاصه آموزش مجازی یا غیر حضوری یعنی اینکه در خونه بمونی هر وقت تایم آزاد داشتی و تونستی DVD های آموزشی ارسالی مارو نگاه کنی تمرین کنی و اشکالاتت رو از اساتید مجتمع آپادانا بپرسی.

داخل پک های آموزشی ارسالی چیه؟

بعد از ثبت نام دوره آموزشی و پرداخت هزینه دوره ، پک آموزشی شامل جزوات و DVD های آموزشی برای کارآموزان ارسال می گردد. محتوای DVD ها شامل فیلم های کلاس های حضوری با کیفیت بالا و به صورت گلچین اساتید بوده و کارآموز با مشاهده این فیلم ها قادر به یادگیری عالی در خانه و در تایم های آزاد خواهد بود.

گواهینامه آموزشی برای این دوره

طبق روال آموزشگاه برای دوره های آموزشی حضوری و مجازی گواهینامه صادر می شود . هیچ تفاوتی مابین گواهینامه دوره های حضوری و مجازی وجود نداشته و امکان صدور سه نوع گواهینامه آموزشی برای کارآموزان میسر می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد گواهینامه های آموزشی با ما تماس حاصل فرمایید.

طول دوره مهارت‌های هفتگانه رایانه ICDL

طول دوره مهارت های هفتگانه رایانه یک و نیم ماه و تایم آموزشی آن ۵۰ ساعت می‌باشد.

سرفصل‌های این دوره آموزشی

آشنائی با مفاهیم پایه و اساسی فناوری اطلاعات (IT)

آشنائی با شیوه استفاده از کامپیوتر ومدیریت فایلها (Windows)

شیوه به کارگیری نرم افزار واژه پرداز (Word)

نحوه کار با صفحه گسترده (Excel)

آموزش استفاده از نرم افزار پایگاه داده ها (Access)

شیوه کار با نرم افزار ارائه مطلب (Powerpoint)

اطلاعات و ارتباطات (Internet)

مزایای دریافت گواهینامه بین المللی ICDL

از جمله مهمترین مزیت دریافت گواهینامه بین المللی ICDL قابلیت ارائه آن در ادارات و سازمان های داخلی و خارجی بعنوان یک مدرک معتبر جهت استخدام و ارتقا درجه شغلی است.

این مدرک گسترده ترین و بزرگترین مدرک شناحته شده در سطح جهانی برای کاربری کامپیوتر و افزایش سطح مهارتها در استفاده های کارآمد و درست از IT و کامپیوتر است.

از دیگر مزایای دریافت گواهینامه بین‌المللی ICDL می ‌توان موارد زیر را نام برد:

  • قابل‌ ارائه برای ادارات و سازمان‌های داخلی و خارجی
  • به‌عنوان یک مدرک معتبر جهت استخدام و ارتقا، درجه شغلی
  • شناخته ‌شده ‌ترین مدرک در سطح جهانی برای کاربری کامپیوتر
  • افزایش سطح مهارت ‌ها در استفاده ‌های کارآمد و درست از IT و کامپیوتر
  • دروازه ‌ای برای ورود به جامعه اطلاعاتی و تحصیلات عالیه در زمینه IT
  • ارائه الگویی برای آموزش در جامعه اطلاعاتی

شرایط ثبت‌نام در دوره مهارت‌های هفتگانه ICDL 

دوره آموزشی ICDL به دو صورت حضوری و مجازی در مجتمع آموزشی آپادانا برگزار می‌گردد. این دوره به دلیل اهمیت و نقش مهم آن در اداره شرکت‌ها و موسسات، یکی از پرطرفدارترین دوره‌های ارائه شده در آموزشگاه می‌باشد و علاقمندان بسیاری را به خود جذب کرده است.

در پایان این دوره، هنرجو پس از کسب مهارت‌های مورد نیاز و قبولی در آزمون و دریافت مدرک بین‌المللی، توانایی ورود به بازار کار و اشتغال را خواهد داشت.

همچنین جزوه و DVD دوره به صورت رایگان در اختیار هنرجویان قرار خواهد گرفت.

جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناسان مجتمع آموزشی آپادانا با شماره تلفن ۰۴۱۴۱۶۴ در تماس باشید و یا از طریق واتساپ یا تلگرام با شماره ۰۹۳۹۳۰۹۰۵۹۵ پیگیر سوالات خود باشید.

آدرس: خیابان آزادی، خیابان جدیری جنوبی، ساختمان ۱۷